Nasze przedszkole zapewnia wszechstronny, bezpieczny, radosny rozwój wszystkim swoim wychowankom.
  • Traktujemy każde dziecko indywidualnie i podmiotowo.
  • Sprawiamy, że dzieci czują się akceptowane i radosne.
  • Przygotowujemy je do przeżywania sukcesu, ale i do radzenia sobie z porażkami.
  • Zapewniamy kompetentnych i życzliwych nauczycieli.
  • Dbamy o dobre stosunki interpersonalne.
  • Stoimy na straży praw człowieka, a w szczególności Praw Dziecka.
  • Pomagamy sobie i szanujemy się nawzajem.
  • Spełniamy w miarę możliwości oczekiwania rodziców.
  • Promujemy ekologię, zdrowie fizyczne i psychiczne, bezpieczne zachowania, zdrowe odżywianie.
  • Oferujemy szeroki wachlarz spotkań z rodzicami.
  • Pomagamy dziecku osiągnąć dojrzałość szkolną.
Dajemy dzieciom możliwości:
  • samorealizacji,
  • pracy z innymi (kontaktów społecznych z rówieśnikami),
  • kreatywnego myślenia,
  • działania,
  • uczestnictwa w ciekawych zajęciach,
  • nauki poprzez wspólną zabawę.

Nauczyciele wobec rodziców dzieci pełnią rolę doradczą i wspierającą działania wychowawcze. Pomagają w rozpoznawaniu możliwości rozwojowych dziecka, a w razie konieczności zapewniają stałą opiekę psychologa i logopedy. Na bieżąco informują o postępach dziecka oraz o kierunkach i zakresie zadań realizowanych w przedszkolu. Zadania te dostosowujemy do potrzeb i możliwości rozwojowych wychowanków.

• okazywanie zrozumienia i szacunku,
  • otwartość na potrzeby,
  • zaangażowanie,
  • poświęcanie czasu na kontakty indywidualne,
  • wsłuchiwanie się w opinie,
  • dbanie o dobre relacje.
  • spotkaniach organizowanych w poszczególnych grupach,
  • zajęciach otwartych,
  • rozmowach indywidualnych,
  • uroczystościach przedszkolnych,
  • piknikach.
  • poznawaniu i rozumieniu siebie oraz świata,
  • nabywaniu umiejętności poprzez działanie, doświadczanie i samodzielne wyciąganie wniosków,
  • odnajdywaniu swojego miejsca w grupie rówieśniczej i rodzinie,
  • budowaniu systemu wartości.
  • Prowadzimy codzienne zajęcia stymulujące mowę i myślenie dziecka, kształtujące umiejętności językowe, wzbogacające słownictwo, uczące prowadzenia dialogu, wyrażania uczuć.
  • Tworzymy sytuacje edukacyjne sprzyjające nabywaniu i rozwijaniu umiejętności czytania oraz pisania.
  • W dziedzinie matematyki wpajamy elementarne pojęcia, wyrabiamy umiejętności orientacji w przestrzeni i czasie, uczymy rozpoznawania figur geometrycznych, dodawania i odejmowania.
  • Dzieci kończące edukację w naszym przedszkolu są dobrze przygotowane do podjęcia nauki w szkole.
  • Placówka nasza jest przyjazna dzieciom. Przestrzenne, widne sale wyposażone w liczne pomoce dydaktyczne, ciekawe zabawki. Inspirujące kąciki zainteresowań stymulują rozwój wychowanków.
  • Duży nacisk kładziemy na edukację ekologiczną. Posiadamy zbiór książek, albumów, atlasów o tematyce przyrodniczej. W każdej sali zgromadziliśmy bogatą kolekcję okazów przyrodniczych. Dzieci mogą rozwijać zainteresowania akwarystyką. Dla naszych wychowanków organizujemy liczne wycieczki rozwijające wrażliwość ekologiczną i przystosowanie społeczne. Rozwój dziecka stymulujemy poprzez dostarczanie różnorodnych doświadczeń oraz przeżyć zdobywanych w czasie wspólnych spacerów i wycieczek.
  • Przykładamy dużą wagę do twórczego rozwoju dziecka. Pracujemy nad rozwojem aktywności i wrażliwości estetycznej. Pobudzamy ją w kontaktach z przyrodą, techniką, sztuką.
  • Umożliwiamy obcowanie z literaturą, teatrem, plastyką, muzyką. Rozwijamy różnorodne formy twórczości dziecięcej z uwzględnieniem prób łączenia różnych rodzajów ekspresji: słownej, ruchowej, muzycznej, plastycznej.
  • Kształtujemy umiejętności posługiwania się rozmaitymi materiałami i narzędziami w działalności plastyczno – konstrukcyjnej.
  • Wykorzystujemy w swojej pracy urządzenia multimedialne. Posiadamy programy komputerowe przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym. Korzystamy również z projektora.
  • Nasze dzieci uczestniczą w olimpiadach sportowych, konkursach recytatorskich, przeglądach muzycznych i plastycznych organizowanych na terenie dzielnicy, a także biorą udział w projektach Miasta Stołecznego Warszawy. Zdobywany medale, dyplomy i puchary.